Zber papiera, kartónu a vrchnákov z PET fliaš na našej škole

Milí rodičia a žiaci,

z každej strany počúvame, ako je dôležité triediť odpad. Najlepší odpad je ten, ktorý vôbec nevznikne, pretože každý výrobok viac či menej poškodzuje životné prostredie. I žiaci našej školy sa chcú zapojiť do triedenia a zmeniť prístup k odpadu. Uvedomujú si, že pokiaľ budeme odpad prehliadať, nebude naša Zem nikdy krásne miesto pre život.

Chcem vás, ako koordinátorka environmentálnej výchovy, informovať o pripravovanom školskom zbere, ktorý vyhlasujeme už teraz, hoci ho zorganizujeme až v apríli. Zapojíme sa do celoslovenskej súťaže Zbierame so zberkami,  v ktorej je možné získať zaujímavé finančné výhry.

Čo budeme zbierať?

Papier, kartóny a vrchnáky z PET fliaš.

Už teraz môžete pripraviť spomenuté komodity pre svoje deti. Noviny a časopisy, letáky musia byť bez kartónu a sponiek. Kartóny nesmú byť zmiešané s novinami, časopismi a letákmi. Všetko treba dôkladne previazať. Vrchnáky z PET fliaš zbierame bez gumového tesnenia, nesmú byť znečistené, nie z drogérie. Dátum, kedy budete môcť triedený odpad priniesť do školy, sa dozviete prostredníctvom oznamu.

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová