Imatrikulácie prvákov

V novembri sa konali na našej škole -  Imatrikulácie prvákov v 1.A triede. Je to udalosť, kedy sú naši prváčikovia prijatý staršími žiakmi za členov našej školy.

Celý program sa odohrával rozprávkovo, kde kráľ, pasoval našich prvákov za členov našej školy, kráľovná mu pomáhala pri odovzdávaní sľubov a diplomov a samozrejme, ako v rozprávkach nesmeli chýbať v kráľovstve hradný zabávači – šašovia.

Aj náš kráľ a kráľovná mali svojich pomocníkov, zabávačov – šašov. Naši prváci museli preukázať v rôznych rozprávkových aktivitách, hrách , že naozaj si zaslúžia diplom a členstvo na našej škole.

Boli to rôzne aktivity, ako napríklad : žiaci museli zarecitovať básničky na ľubovoľné písmená, museli rozpoznať a správne do košíka určiť geometrické tvary, museli uhádnuť hádanky na ročné obdobia, mali zaspievať, zacvičiť zostavu, ktorú robíme každé ráno, aby sme sa pripravili na vyučovanie...

Žiaci prvého ročníka to veľmi pekne zvládli, a tak boli pasovaní, odmenení krásnymi darčekmi, ktoré vyrábali naši deviataci. Týmto sa im chcem veľmi pekne poďakovať pri výrobe darčekov, pretože si dali naozaj záležať, vyrobili ich krásne, snažili sa a veľmi boli aktívni pri organizovaní celej tejto slávnostnej chvíli.

Hlavne chcem poďakovať  p.uč. A. Čimborovej za skvelú prípravu darčekov a štyroch deviatakov, ktorí celý program krásne moderovali a organizovali. Veľmi pekne ďakujem aj pánovi riaditeľovi J. Ligačovi, ktorý celý program sledoval a tak isto zablahoželal našim prvákom a zaželal im veľa úspechov počas deviatich rokov na našej škole.

Spracovala: Mgr. J. Šromovská