skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

Ako sme si pripomenuli Deň Zeme

     Deň Zeme si každoročne pripomíname 22. apríla. Matička Zem  má svoj sviatok  už desiatky rokov. Deň Zeme by nám mal pripomínať, že aj po nás prídu ďalšie generácie, ktoré ešte budú  planétu potrebovať. Správajme sa preto k matičke Zemi s úctou a rešpektom a začnime myslieť a konať ekologickejšie. Na Deň Zeme, ale aj po celý zvyšok roka. Majme radi našu Zem, prírodu a dary, ktoré nám dáva.

     Vo štvrtok 21. 04. 2022 sme spoločne oslávili Deň Zeme. Venovali sme svoj čas vyčisteniu lokalít našej obce. Počasie prialo, hoci sme mali ruky skrehnuté. Žiaci a učitelia sa rozišli do pridelených lokalít našej obce a vyčistili ju od odpadkov. Pred odchodom  v areáli našej školy sa všetci zúčastnení mohli posilniť bylinkovým čajom a chutným koláčom. Za prípravu koláča ďakujeme pani kuchárkam.

     Všetci sme sa v poriadku vrátili, kráčali sme domov s pocitom, že sme  pomohli našej prírode, budeme sa k nej v budúcnosti správať zodpovednejšie. Mali sme na pamäti heslo „Buď Zemi anjelom, ona Ti bude rajom“.

Spracovala: Mgr. Dana Moravcová