skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

Majstrovstvá Slovenska základných škôl v stolnom tenise

V dňoch 27. - 28. marca 2014 sa v Krupine konali Majstrovstvá Slovenska základných škôl v stolnom tenise. Našu školu zastupoval trojčlenný tím Radovan Cyprich, Samuel Cyprich a Marcel Svancar. Už to, že sa prebojovali na majstrovstvá Slovenska svedčí o tom, že do súťaže postúpili ako víťazi okresného a krajského kola, čím dôstojne reprezentovali našu školu. Okrem našich chlapcov sa do slovenských majstrovstiev prebojovali tímy zo Žiaru nad Hronom, Spišskej Starej Vsi, Valalík, Považskej Bystrice, Nitry, Malaciek a Leopoldova. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých prebiehali zápasy každý s  každým, a  potom sa pokračovalo vyradzovacou metódou. V skupine sme si poradili s Malackami a Leopoldovom. Nitra bola nad naše sily, takže sme postupovali zo skupiny z druhého miesta. Vo štvrťfinále sme narazili na mužstvo zo Žiaru nad Hronom, ktoré sme zdolali 4:2. Opäť nás čakala Nitra, ktorej sme podľahli aj druhý raz. Je treba podotknúť, že tím Nitry tvorili  traja hráči Športového gymnázia Nitra, ktorí sa stolnému tenisu venujú každodenne. Po dvoch dňoch ťažkých zápasov naši chlapci obsadili krásne druhé miesto, za čo im patrí veľká vďaka a prianie podobných úspechov do ďaľšieho stolnotenisového života.