Obvodné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

7. februára sa traja naši žiaci zúčastnili obvodného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Vypočuli sme si množstvo pekných prednesov poézie či prózy. Konkurencia bola veľká a postúpiť ďalej mohli len tí naozaj najlepší. Úspech sa podaril len našej štvrtáčke Nine Fiedor, ktorá vyhrala prvé miesto v kategórii prózy a postupuje teda na okresné kolo súťaže.

Mgr. Šteinigerová

Ocenenie vo výtvarnej súťaži„ NAKRESLI SI BETLEHEM“

I v tomto školskom roku sa naši šikovní žiaci 2. – 6. ročníka zapojili do výtvarnej súťaže "Nakresli si betlehem". Ocenenie za svoju výtvarnú prácu získali:
Soňa Jurgová 2.A
Timea Maslíková 6.A

Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Behúňová Emília

Svrčinovský erb

Na literatúre sa žiaci 5.A učili o povestiach. Dozvedeli sa, že niektoré povesti vysvetľujú vznik erbu či mesta. Ale čo ten svrčinovský erb? Prečo je tam kohút a hviezda? Ako vlastne vznikol Svrčinovec? Presných informácii sa nedopátrali, tak sa rozhodli, že napíšu vlastné povesti o svojej obci a jej erbe. 4.5.2023 prijala pozvanie na literatúru do 5.A pani starostka Renáta Majchráková, ktorá si povesti vypočula a doplnila ich o nové zaujímavé informácie. Po prezentácii povestí si žiaci pre pani starostku pripravili rôzne otázky, ktoré rada zodpovedala a žiaci sa tak dozvedeli viac o jej práci či živote. Pani starostke ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Spracovala Mgr. Šteinigerová

Hry na snehu

Naši piataci si v rámci hodiny TSV užili čerstvý vzduch a hry na snehu. Spúšťali sa na boboch, lopatách a kto nemal, staval snehuliaka.

Ing. Šplháková

Súdny proces

Žiaci 8.B si v rámci hodiny občianskej náuky, po prebratí učiva o trestnom práve, pripravili a zinscenovali celý súdny proces. Do inscenácie boli zapojení všetci žiaci a svoje úlohy zahrali vierohodne.

Ing. Šplháková

Podkategórie