VŠESTRANNÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVA

Vážení rodičia.

Dovoľte, aby sme Vám ponúkli novú možnosť voľnočasovej aktivity pre vaše dieťa. VŠESTRANNÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVA je nový projekt občianskeho združenia Kysucký šport pre podporu budovania sily, kondície, koordinácie, mentálneho zdravia a ďalších dôležitých benefitov spojených s komplexnou pohybovou prípravou detí prvého a druhého stupňa základnej
školy pod dohľadom skúsených a vzdelaných odborníkov v oblasti telesnej kultúry. O niečo viac sa dozviete na stránke www.vsestranna.sk kde nájdete potrebné informácie o spôsobe prihlasovania, cenník aj filozofiu projektu.
Pokiaľ by ste mali otázky, adresujte ich na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

Vážení rodičia, milí žiaci !

Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024  sa uskutoční 04.09.2023 o 8.45 hod  na zadnom dvore pred vchodom do telocvične.

Tento deň slávnostne otvoríme školskú bránu a vstúpime do nového školského roka .  Tešíme sa na všetkých žiakov.

Želáme Vám príjemné strávenie posledných prázdninových dní a do nového školského roka veľa zdravia a chuti do práce.

Vyhodnotenie 20. ročníka výtvarnej súťaže „ HASIČ - PRETEKÁR “

Dobrovoľná požiarna ochrana SR a Republiková komisia mládeže DPO SR v tomto šk. roku vyhlásila 20.ročník celoslovenskej súťaže detí vo výtvarnom prejave „Hasič - pretekár“
Súťaž prebiehala v troch vekových kategóriách:
I. materské školy
II. I. stupeň základných škôl (1. – 4. ročník)
III. II. stupeň základných škôl (5. – 9. ročník)
Odborná porota z doručených výtvarných prác vybrala a ocenila aj 7 prác žiakov našej školy z prvého ročníka pod vedením pani učiteľky E. Behúňovej, A. Kullovej a z piateho ročníka pod vedením pani učiteľky E. Behúňovej. Ocenenie si prevzali: Emka Krellová, Danielka Gomolová, Dorotka Bojková, Rasťo Spišiak, Janko Straka, Samko Vrškový a Bianka Urbanová.
Gratulujeme a ďakujeme deťom za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Behúňová

Školský výlet žiakov 5. a 6. ročníka

Cieľom nášho spoločného výletu boli Bojnice. Navštívili sme ZOO a Bojnický zámok. Prehliadka zámku bola výnimočná tým, že sme sa stali súčasťou troch rozprávok: Žabí princ, Pyšná princezná a Sivý vrch. Spoločný výlet žiakov 5. a 6. ročníka prispel aj k upevneniu vzťahov medzi spolužiakmi, ale aj medzi ročníkmi. Žiaci sa správali slušne a domov sme sa vracali unavení, ale plní zážitkov.

Mgr. M. Kullová

Exkurzia do Osvienčimu ( Auschvitz)

Osvienčim je poľské štyridsaťtisícové okresné mesto v Malopoľskom vojvodstve. Prvé písomné zmienky pochádzajú z roku 1179.  Z hľadiska histórie má toto mesto však smutnejší príbeh... V roku 1940 počas druhej svetovej vojny  v ňom bol  zriadený koncentračný tábor, v ktorom našli smrť milióny ľudí. So žiakmi 8.a 9 ročníka sme navštívili aj druhý tábor, ktorý dostal názov Auschwitz - Birkenau. Nachádza sa v blízkosti Osvienčimu v susednej obci Brezinka.

Mgr. Monika Strýčková