skola_titulka_orezana dscn4997 dscn4982 dscn4984 dscn4991 dscn4993 dscn4995 dscn4996 dscn4998 dscn4999 dscn4980 dscn2987_small dscn2988_small

Geologické zaujímavosti Kysúc- exkurzia

Počas dovoleniek a výletov navštevujeme mnohé zaujímavé miesta a častokrát si neuvedomujeme, že aj v našom okolí sú lokality svetového významu. Na našich krásnych Kysuciach ich máme tiež niekoľko. Každoročne absolvujú žiaci 9. ročníka Exkurziu po geologických zaujímavostiach Kysúc. Navštevujeme lokality: Kamenné gule na Megonkách, Klokočovské skálie a Ropný prameň v Korni. Spolupracujeme s CHKO Kysuce, ktorá nám poskytuje sprievodcu. Tentokrát nás sprevádzala pani Kyselová, ktorá nám informácie z geológie prepájala s botanikou, zoológiou a ekológiou. Neušlo našej pozornosti, že si tieto významné lokality niektorí návštevníci nevážia. Na Megonkách sa povaľovali odpadky a dostať sa na Klokočovské skálie bolo náročné kvôli polomu, ktorý tam už leží niekoľko mesiacov. Napriek tomu žiaci strávili krásne doobedie v prírode a získali cenné informácie o lokalitách a lesnom ekosystéme.


Mgr. M. Kullová